Lokalita

Brána Šumavy

Vítejte u brány Šumavy, i tak bývá v literatuře Krumlov nazýván. Český Krumlov není jen turistické a kulturní centrum jižních Čech, ale od roku 1992 bylo zapsáno na seznam památek UNESCO. Město Krumlov bylo v minulosti sídlem několika významných českých rodů, které se výrazně podepsaly na jeho architektuře a reprezentativním vzhledu. V literatuře jej někteří autoři označili jako „hlavní město Šumavy“, což vypovídá o tom, jak moc je Krumlov okouzlil.

Místní přírodu asi nemusíme nikomu popisovat. Šumava a její lesy jsou významné, a to nejen v národním měřítku. Centrální části Šumavy / Bavorského lesa jsou dnes chráněny jako národní parky. Společně tvoří jeden z nejznámějších a s celkovou plochou více než 900 km² i jeden z nejrozsáhlejších bilaterálních národních parků v Evropě.

Jeho územím prochází velké množství vodních toků, jako je Vltava, Otava a Blanice. Na Šumavě se vyskytují ledovcová, rašelinná a antropogenní jezera. A mohli bychom pokračovat.

Tato lokalita nabízí vše: nádhernou přírodu, unikátní historii a kvalitní gastronomii. Samozřejmostí lokality je dobrá občanská vybavenost.

Občanská vybavenost

skola
Mateřské, základní a střední školy
bus-stop
Bus, vlak
obchody
Obchody, služby
doctor
Nemocnice
restaurace
Restaurace
sports
Sport a relax

Náš obchodní partner

Investičním klientům může zajišťovat dlouhodobý nebo krátkodobý nájem se správou nemovitosti.